Nowa infrastruktura rowerowa, likwidacja barier takich jak zbyt wysokie krawężniki, a może realizacja projektów rowerowych, których nie obejmie budżet Warszawy? Rowerzyści ze stolicy mogą zdecydować na co wydać milion złotych.

Pieniądze miasto przeznaczyło w nagrodę za zwycięstwo w European Cycling Challenge 2014. Warszawa w rywalizacji pokonała 31 europejskich miast, które przez cały maj zliczały kilometry wspólnie przejechane do pracy, czy szkoły. Każdy rowerzysta poruszający się po mieście biorącym udział w rywalizacji mógł przyczynić się do wygranej. Warunek był jeden: musiały być to podróże, w których rower zastąpił inny środek transportu. Chodziło o dojazdy do pracy, szkoły, kina, czy sklepu. W sumie stołeczni cykliści "wykręcili" ponad 295 tys. kilometrów. Druga była Łódź - 169 tys. przejechanych kilometrów, a trzeci Rzym - 167 tys. km. Gdynia uplasowała sią na 5 miejscu z wynikiem ponad 80 tys. kilometrów.

Warszawscy rowerzyści otrzymali od miasta dodatkowy milion złotych i teraz mogą zdecydować na co wydać te pieniądze. Głosowanie trwa do najbliższej niedzieli na specjalnie utworzonym profilu na Facebooku. 

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY AKCJI.

Magdalena Gawlik