Nieuczciwi policjanci doprowadzili do zmniejszenia o połowę obsady drogówki w Braniewie na Warmii. Pięciu tamtejszych funkcjonariuszy zostało zawieszonych w obowiązkach. Komenda Powiatowa w Braniewie otrzyma pomoc kadrową z Olsztyna - ustalił reporter RMF FM Andrzej Piedziewicz.

Trzech funkcjonariuszy podejrzewanych jest o niedopełnienie obowiązków podczas kontroli drogowych. Przepuszczali auta z pękniętymi szybami, zużytymi oponami, czy nie posiadające OC. Dwóm kolejnym funkcjonariuszom prokuratura stawia natomiast zarzuty oszustwa, bo pomogli w wyłudzeniu odszkodowania. To wszystko robili za namową byłego kolegi, wyrzuconego z policji za branie łapówek. Zostali zawieszeni na 3 miesiące, więc zamiast nich na patrole będą jeździć m.in. policjanci z Olsztyna.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji będą wspierali braniewską komórkę ruchu drogowego na co dzień - powiedziała Anna Fic, rzecznik warmińsko-mazurskiej policji. Zawieszonym policjantom grozi do 3 lat więzienia za niedopełnienie obowiązków i do 8 lat za oszustwo.