Nieznani sprawcy zniszczyli 35 grobów na jednym z katowickich cmentarzy. "Znaleźliśmy m.in. kapsle od butelek i puszki po piwie. To było typowe chuligaństwo" - powiedział komisarz Jacek Pytel ze śląskiego biura prasowego. Powiadomiono już poszkodowane rodziny. Policja szuka sprawców.

Cmentarz znajduje się przy ulicy Henryka Sienkiewicza w centrum Katowic. Jest oddzielony od kompleksu policyjnych budynków tylko płotem. Chuliganom jednak nie przeszkadzało to w urządzeniu tam libacji alkoholowej. Na razie nie wiadomo, czy policyjnym kamerom udało się zarejestrować sprawców.

To jedna z najważniejszych nekropolii miasta. Została założona w 1911 roku. Na terenie cmentarza znajdują się zabytkowe nagrobki.

Na cmentarzu spoczywa wielu znanych działaczy politycznych i społecznych oraz przedstawicieli środowiska kultury i sztuki m.in. Stanisław Ligoń, aktor Zbigniew Cybulski, malarz Jerzy Duda-Gracz, kompozytor Henryk Mikołaj Górecki, pisarz Alfred Szklarski, rodzice ks. Jana Twardowskiego i senator Krystyna Bochenek, która zginęła w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.