12 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpocznie się proces rodziców zastępczych z Pucka - dowiedział się reporter RMF FM Kuba Kaługa. Anna i Wiesław C. są podejrzani o śmiertelne pobicie 5-latki, którą mieli się opiekować. Kobieta odpowiada też za zabójstwo drugiego dziecka.

Gdański sąd z góry wyznaczył terminy pięciu pierwszych rozpraw w sprawie rodziców zastępczych z Pucka. Pierwsze posiedzenie odbędzie się 12 kwietnia. Anna i Wiesław C. będą odpowiadać za pobicie dziecka ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta jest dodatkowa oskarżona za zabójstwo innego dziecka.

Po śmierci 3-latka prokuratura umorzyła śledztwo

W styczniu do rodziców zastępczych: 32-letniej Anny C. oraz 39-letniego Wiesława C., którzy mają dwójkę swoich dzieci w wieku 2 i 9 lat - trafiła piątka rodzeństwa w wieku od roku do 6 lat. 3 lipca w domu rodziny C. zmarł 3-letni chłopczyk. Pucka prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie, ale śledczy uwierzyli wówczas opiekunom, którzy wyjaśnili, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

12 września w tej samej rodzinie zmarła 5-letnia siostra 3-latka. Małżeństwo C. utrzymywało, że dziewczynka także zmarła w wyniku wypadku. Sekcja zwłok dziecka wykazała jednak, że przyczyną śmierci było pobicie. Wtedy zdecydowano o zatrzymaniu rodziców.

Druzgocący raport po kontroli w Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku

11 grudnia opublikowano druzgocący raport po rozszerzonej kontroli wojewody pomorskiego w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku - placówce, która opiekowała się rodziną zastępczą. Z dokumentu wynika, że jej pracownicy dopuścili się zaniedbań także w przypadku innych rodzin.