23 sierpnia rozpoczną się wyjątkowe Mistrzostwa Europy. Czempionat starego kontynentu po raz pierwszy odbędzie się w aż 4 krajach: Polsce, Turcji, Słowacji i na Węgrzech. Biało czerwone znajdują się w grupie B, która swoje mecze będzie rozgrywała w Łodzi. Podopieczne Jacka Nawrockiego będą rywalizować ze Słowenią, Belgią, Włochami, Portugalią i Ukrainą.

Dla podopiecznych Jacka Nawrockiego Mistrzostwa Starego kontynentu to teraz priorytet. Nasze reprezentantki, do pierwszego meczu turnieju przystąpią raczej w dobrych humorach. Ostatnie dwa sprawdziany z reprezentacją Niemiec, Polki wygrały 3:2 i 3:0. Biało czerwone swoje spotkania rozgrywać będą w Łodzi. Wiele z reprezentantek kraju gra właśnie w łódzkich klubach, ŁKS Commercecon Łódź i Grot Budowlani Łódź, które zdobyły mistrzostwo i v-ce mistrzostwo Polski w ubiegłym sezonie.

Sporą pomocą dla naszych reprezentantek, będą kibice. W Łodzi trybuny na pewno będą mocno wspierać nasze reprezentantki. Jednak jak podkreśla rozgrywająca reprezentacja Joanna Wołosz turniej rozgrywany u siebie, to też dodatkowa presja:

- Granie w Polsce to jednak dodatkowa presja. Wiadomo wszystkie media są wokół ciebie i generalnie trzeba od tego uciekać, albo się jakoś uodpornić na to. Z drugiej strony jest też fantastyczny doping kibiców, którzy zawsze dają z siebie wszystko. Oni zawsze wprowadzają taką dodatkową energię. Wydaje mi się jednak, że może dla naszego zespołu byłoby lepiej gdybyśmy rozgrywały mecze za granicą, na spokojnie - mówiła Joanna Wołosz.

Po raz ostatni Mistrzostwa Europy pań rozgrywane były w Polsce w 2009 roku. Dla naszych reprezentantek był to turniej bardzo udany ponieważ, Polki pod wodzą Jerzego Matlaka i Piotra Makowskiego wywalczyły brązowy medal. Jedyną zawodniczką w szerokiej kadrze na mistrzostwa, która pamięta tamten sukces jest - libero - Paulina Maj-Erwardt.

Szeroka kadra na ME 2019:

Atakujące: Martyna Łukasik, Malwina Smarzek-Godek, Katarzyna Zaroślińska-Król

Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Joanna Wołosz

Środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Kamila Witkowska

Przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk, Zuzanna Górecka, Aleksandra Wójcik, Magdalena Stysiak

Libero: Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel

Terminarz spotkań meczów grupy B Mistrzostw Europy 2019 siatkarek:

Piątek, 23 sierpnia:
14:00  Belgia - Ukraina
17:30  Włochy - Portugalia
20:30  Polska - Słowenia

Sobota, 24 sierpnia:
18:00  Belgia - Słowenia
20:30  Portugalia - Polska

Niedziela, 25 sierpnia:
18:00  Słowenia - Portugalia
20:30  Ukraina - Włochy
Reprezentacja Polski - dzień wolny

Poniedziałek, 26 sierpnia:
18:00  Włochy - Belgia
20:30  Polska - Ukraina

Wtorek, 27 sierpnia:
18:00  Portugalia - Belgia
20:30  Włochy - Słowenia
Reprezentacja Polski - dzień wolny

Środa, 28 sierpnia:
17:30  Belgia - Polska
20:00  Ukraina - Słowenia

Czwartek, 29 sierpnia:
18:00  Portugalia - Ukraina
20:30  Polska - Włochy

Niedziela, 1 września:
18:00  1/8 finału 1
20:30  1/8 finału 2

Środa, 4 września:
18:00  Ćwierćfinał 1
20:30  Ćwierćfinał 2