Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy historii na czterech ścianach wieży ratuszowej na krakowskim Rynku Głównym zawisły cztery wielkie biało-czerwone flagi. W ten właśnie sposób uczciliśmy - wspólnie z Wami - Dzień Flagi Rzeczpospolitej.

Ogromne flagi (szerokie na prawie 7 metrów i długie na około 30 metrów) zawisły z czterech stron wieży ratuszowej - na balkonach znajdujących się tuż pod tarczami zegara. Flagi na 70-metrowy budynek zostały wciągnięte przez alpinistów. 

Dla każdego mieliśmy też biało-czerwoną w mniejszym rozmiarze.


Gdy wieża ratuszowa już cała przybrała narodowe barwy, przyszedł czas na słodki poczęstunek. To ponad 50-kilogramowy jogurtowo-truskawkowy tort. Oczywiście biało-czerwony. 

Na słuchaczy czekało mnóstwo innych atrakcji - u stóp wieży ratuszowej stanęło nasze radiowe miasteczko. Tam odbywały się m.in. patriotyczne konkursy z nagrodami. Czas umilały polskie przeboje. 

Najdłuższa flaga, szaliki na pomniki, czyli patriotyczne akcje RMF FM

W ubiegłym roku pięciu dziennikarzy RMF FM wspięło się na pięć szczytów, aby rozwiesić biało-czerwone flagi! Dotarliśmy na Rysy, Babią Górę, Śnieżkę, Tarnicę i Łysicę. Przygotowane przez nas flagi po rozłożeniu miały 2,5 metra szerokości i 4 mety długości.

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ RELACJĘ, ZDJĘCIA I FILMY Z NASZEJ AKCJI >>>

W 2014 roku 2 maja biało-czerwoną flagę przymocowaliśmy do balonu, który wzniósł się na wysokość 152 metrów! Widok zapierał dech w piersiach, a my pobiliśmy rekord! To była najdłuższa wisząca flaga w Polsce.

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ RELACJĘ, ZDJĘCIA I FILMY Z NASZEJ AKCJI >>>

Z kolei w 2013 roku RMF FM zorganizował akcję "Szaliki na pomniki". Biało-czerwone szaliki pojawiły się na kilku monumentach w Polsce, m.in. otuliły szyje na Rynku Głównym w Krakowie, Fryderyka Chopina we Wrocławiu, Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Jana Sobieskiego w Gdańsku, Mikołaja Kopernika w Toruniu, Marynarza w Szczecinie, Piotra Skrzyneckiego w Krakowie, ale także Żyrafy w chorzowskim parku, czy Misia Uszatka w Łodzi.

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ ZDJĘCIA Z NASZEJ AKCJI >>>