RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Vattenfall wycofuje się z Polski

Publikacja: Poniedziałek, 14 lutego (07:52) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Szwedzki koncern energetyczny Vattenfall, choć formalnie wciąż nie podjął decyzji o sprzedaży polskich aktywów, powoli szykuje się do ewakuacji. Na razie koncern prowadzi rozmowy o sprzedaży rozpoczętych elektrowni w Opaleniu i Puławach - informuje "Puls Biznesu".

Przygotowania do zbycia największych składników majątku koncernu, czyli Vattenfall Heat Poland (Elektrociepłownie Warszawskie), Vattenfall Distribution Poland (dawnego GZE) i pakietu akcji Enei nie są jednak jeszcze zbyt zaawansowane, ale rozmowy w sprawie sprzedaży rozpoczętych inwestycji Szwedów w Polsce już trwają.

Koncern nie ujawnia, z kim prowadzi rozmowy.

Puls Biznezu

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: