Naciągacze próbują zarobić na abolicji składkowej. Do lubelskiego ZUS-u dotarły sygnały o firmach, które proponują pomoc w wypełnieniu wniosków o umorzenie zaległych ZUS-owskich składek. Oferty można bez trudu znaleźć choćby w internecie.

Zobacz również:

  • Reporter RMF FM ostrzega przed kolejną próbą wyłudzenia opłat od przedsiębiorców. Tym razem to firma mająca nazwę Rejestr Polskich Podmiotów Gospodarczych z siedzibą przy ul. Chałubińskiego w Warszawie. I jej nieuczciwej działalności poinformował nas słuchacz Ryszard, przesyłając informację na Gorącą Linię RMF FM. więcej

Firmy żądają za pomoc kwot rzędu nawet 250 złotych plus pięciu procent prowizji od kwoty, którą zalegają przedsiębiorcy, kiedy wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony.

Z takiej pomocy w wypełnieniu wniosku można skorzystać, pytanie jednak: po co? Po co płacić za coś, co można uzyskać w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych za darmo? - pyta Małgorzata Korba z lubelskiego ZUS-u.

W lubelskim ZUS-ie złożono dotąd 1500 wniosków o umorzenie zaległych składek. Pięciuset  przedsiębiorców dostało już decyzje o warunkach umorzenia. Jeśli wpłacą składki nieobjęte abolicją, ich dług zostanie anulowany.