To trudne popołudnie dla kierowców jadących z Warszawy w kierunku Lublina. O godzinie 16 w Woli Duckiej na krajowej "17" zaczął się protest mieszkańców przeciwko rozbudowie składowiska śmieci. Protestujący blokują przejścia dla pieszych.

To trudne popołudnie dla kierowców jadących z Warszawy w kierunku Lublina. O godzinie 16 w Woli  Duckiej na krajowej "17" zaczął się protest mieszkańców przeciwko rozbudowie składowiska śmieci. Protestujący blokują przejścia dla pieszych.
Przeciwnicy budowy linii energetycznej blokują drogę krajową nr 50 w miejscowości Wiskitki. Zdj. ilustracyjne /Tomasz Gzell /PAP/EPA

Kierowcy mogą ominąć utrudnienia skrecając w miejscowości Wiązowna w kierunku Brzezin, i jadąc dalej, do Mińska Mazowieckiego, a następnie w kierunku Kołbieli. Druga możliwość to zjazd na drogę wojewódzką 721 w kierunku Józefowa, a potem w stronę miejscowości Lipówki. 

Utrudnienia na trasie lubelskiej potrwają do godziny 20. Podobny protest mieszkańcy okolic Otwocka planują też jutro, około południa. 

(mal)