Uwaga mieszkańcy Łodzi. W mieście pojawili się oszuści, którzy podszywają się pod pracowników Urzędu Miasta i sprzedają informator teleadresowy. Oszustwo polega na tym, że akwizytorzy wmawiają kupującym, że są pracownikami magistratu i że informator jest publikacją urzędu.

Na książce nie ma ceny, ani nazwy wydawcy. Za publikację trzeba zapłacić 55 złotych. 35 złotych to cena informatora, a dodatkowe, ukryte koszty to rzekoma opłata za dostawę przez kuriera. Już powiadomiliśmy policję, a dziś prawnicy mają złożyć oficjalne, pisemne doniesienie o popełnieniu przestępstwa - mówi rzecznik prezydenta Łodzi Marcin Masłowski.

Do magistratu do tej pory zgłosiło się kilka, osób, które kupiły, zamówiły książkę, ale podejrzewamy, że takich łodzian może być więcej - dodaje.

Informacje o osobach, podszywających się pod urzędników, spływają do Łódzkiego Centrum Kontaktów z Mieszkańcami. Pełna nazwa publikacji to: "Informator teleadresowy urzędów, instytucji oraz firm". I powtórzymy jeszcze raz: nie jest to publikacja Urzędu Miasta w Łodzi.