RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Usunięto niewybuch w Głogowie

Publikacja: Sobota, 8 lutego (11:38) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Na moście w centrum Głogowa (Dolnośląskie) przywrócono ruch kolejowy i kołowy na drodze krajowej nr 12. Był on zatrzymany z powodu zaplanowanej na sobotę akcji saperów. Wydobyli oni z dna Odry niewybuch z czasów wojny.

Akcja trwała krócej niż przewidywano i zakończyła się powodzeniem - powiedział dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Marek Poniatowski.

Saperzy wydobyli z dna Odry 250-kilogramowy niewybuch i przewieźli go na poligon wojskowy do Świętoszowa (Dolnośląskie). Ruch kołowy i kolejowy odbywa się normalnie - dodał Poniatowski.

Ze względów bezpieczeństwa na czas saperskiej akcji, swoje mieszkania w centrum Głogowa opuściło 285 osób.

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: