Kolejne nieprawidłowości w Urzędzie Miasta w Podkowie Leśnej. Przeprowadzony tam audyt wykazał, że w urzędzie ustawiane mogły być przetargi na remonty ulic i sprzątanie miasta. Ponadto dwie byłe urzędniczki mogły przywłaszczyć sobie ponad 160 tysięcy złotych z miejskiej kasy, między innymi z opłat cmentarnych.

Dochodzenie w sprawie prowadzi prokuratura w Grodzisku Mazowieckim. 

Jak ustalił nasz reporter, kwota wyprowadzona z urzędu miasta może być jeszcze większa. Kolejna kontrola wykazała bowiem, że jedna z urzędniczek zgarnęła do prywatnej kieszeni pieniądze wpłacane na czynsze za lokale komunalne. W tej sprawie złożone ma zostać kolejne zawiadomienie do prokuratury.

Kilka dni temu informowaliśmy, że dwa lata temu jedna z firm wygrywała wszystkie przetargi na sprzątanie Podkowy Leśnej, bez względu na cenę jaką zaproponowała. Oprócz tego, firmy wygrywające przetargi na remonty jezdni, podpisywały umowy, w których zobowiązywały się, że same dostarczą potrzebne materiały. Później dostawały jednak od urzędu dodatkowe zlecenia na zakup tych materiałów. TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ NA TEN TEMAT

(mal)