RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ukradł chomika. Trafił do aresztu

Publikacja: Sobota, 12 kwietnia (17:27) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Chełmscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców kradzieży samochodu i włamań do pojazdów. Jeden z zatrzymanych ma także na koncie włamanie do mieszkania. Złodziej wyniósł z domu klatkę z chomikiem. Włamywacze trafili do aresztu.

Złodzieje ukradli samochód z ul. Piłsudskiego w Chełmie. Dwaj mężczyźni wybili szybę w seicento i odjechali. Komunikat o kradzieży przekazany został patrolom w mieście. Jeden z nich po pościgu zatrzymał poszukiwany pojazd. W aucie znajdowali się dwaj pijani mężczyźni w wieku 42 i 43 lat. Jak się okazało - to nie jedyne ich przewinienie.

Mężczyźni włamali się wcześniej jeszcze do dwóch samochodów skąd skradli radia, gaśnicę, trójkąt bezpieczeństwa i inne drobne przedmioty. Ponadto 43-latek włamał się także do mieszkania. Złodziej skradł z domu klatkę z chomikiem o wartości blisko 500 zł. Podejrzany odpowiadał będzie także za groźby karalne. Z kolei jego 42-etni kompan odpowie za jazdę po pijanemu. W przeszłości mężczyźni wchodzili już w konflikt z prawem. Teraz za swoje czyny odpowiadać będą w warunkach tzw. recydywy.

Mężczyźni zostali aresztowani na trzy miesiące.

Źródło: RMF/Policja
Tagi: kradzież

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: