Dzisiaj w całej Polsce ponad 30-stopniowe upały. Jak przetrwać w taką pogodę? Pomóc może nam technologia. Na każdą kieszeń znajdziemy jakiś gadżet chłodzący.

Jednym z najpopularniejszych gadżetów jest czapka z wiatraczkiem zasilana baterią słoneczną. Skutecznie chłodzi głowę, a kosztuję tylko dwadzieścia złotych:

W podobnej cenie kupimy również opaskę chłodzącą, którą najpierw moczymy w wodzie, a potem zawiązujemy na szyi. Opaska parując schładza krew w tętnicy szyjnej, przez co upał jest mniej dotkliwy. Skąd takie właściwości materiału? Odpowiedzią są zawarte w niej kryształki polimerowe, które absorbują wodę. Tej technologii używają m.in. żołnierze na misjach:

Jeżeli pracujemy w biurze bez klimatyzacji, mamy spory wybór gadżetów chłodzących, które możemy podłączyć pod USB. Od małych wiatraczków, przez mini klimatyzatory po lodówkę na jedną puszkę, która skutecznie schłodzi napój do 7 stopni:

Jeżeli szukacie ubrania, które będzie dbało o nasz komfort, to Apollo Shirt jest idealna. Koszula pochłania ciepło i magazynuje je, aby oddać, kiedy na przykład wejdziemy do chłodnego pomieszczenia: