Nauka przez zabawę, doświadczenia i własne badania oraz liczne zajęcia dodatkowe - to wszystko będzie oferować dzieciom od września pierwsze w woj. kujawsko-pomorskim przedszkole akademickie. Powstanie we Włocławku i znajdzie się w nim miejsce dla około 100 przedszkolaków. Nabór ruszy już niebawem.

Nowe przedszkole będzie działać pod skrzydłami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku. Jego twórcy zapowiadają, że będą stosować nowatorskie metody wspierania rozwoju dzieci. Szczególny nacisk ma zostać położony na indywidualny kontakt z każdym maluchem, dlatego wychowankowie przedszkola zostaną podzieleni na pięć grup. Każdą grupą zajmować się będzie dwójka nauczycieli wspomaganych przez pracowników akademickich i studentów pedagogiki.
 
Pracownicy uczelni będą przeprowadzać w przedszkolu zajęcia pokazowe oraz organizować wspólne uczenie się. Do tego dzieci będą mogły korzystać z zajęć dodatkowych, takich jak nauka dwóch języków, lekcje tańca, pływanie czy gimnastyka. Najmłodsi mają uczyć się przez zabawę, doświadczenia i własne badania.
 
Przedszkole akademickie we Włocławku rozpocznie działalność we wrześniu. Nabór ma się jednak rozpocząć dużo wcześniej - chętni będą mogli się zgłaszać już na początku marca.