Dolnośląska policja zatrzymała mężczyznę, który 14 lat temu zbiegł z więzienia. Uciekinier był poszukiwany przez Interpol na całym świecie. Wpadł na budowie w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie dorywczo pracował.

Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji podkreśla, że funkcjonariusze nie wpadli na trop mężczyzny przypadkiem, nie chce jednak ujawnić żadnych szczegółów ich działań. Policjanci ustalili, że ukrywający się od prawie czternastu lat 40-letni mieszkaniec woj. śląskiego pracuje dorywczo w konkretnym miejscu. Był zaskoczony, że policja odnalazła go latach, bo zmienił się jego wygląd - relacjonuje.

Policjanci sprawdzają teraz, czy przez okres ukrywania się na terenie Kotliny Kłodzkiej mężczyzna nie popełniał innych przestępstw. W tym celu analizują niewyjaśnione do tej pory sprawy z tego regiony.

Zatrzymany mężczyzna karany był m.in. za rozboje, wymuszenia rozbójnicze, a także handel środkami odurzającymi. Został doprowadzony do policyjnego aresztu, skąd trafi do więzienia, by dokończyć odbywanie kary.