​Rodzice 3-letniej Laury Kurowskiej z Krakowa zbierają pieniądze na operację rizotomii selektywnej. To jedyna szansa, by ich córka mogła samodzielnie chodzić. Jedynym wyjściem jest operacja w Stanach Zjednoczonych, ponieważ w Polsce dziewczynka nie otrzymała kwalifikacji do jej przeprowadzenia. Na operację potrzeba jednak jeszcze 140 tys. złotych. zł. "Z całych sił pragnę dać Laurze szansę na normalne życie. Proszę, pomóżcie mi zawalczyć o jej zdrowie" - apeluje matka dziewczynki na stronie Się Pomaga.

3-letnia Laura więcej czasu w swoim życiu poświęciła na rehabilitację niż na zabawę. Wysokie napięcie mięśniowe w nóżkach sprawia, że nie potrafi samodzielnie chodzić. Dziewczynka porusza się tylko przy pomocy balkonika.

Kłopoty zdrowotne Laury zaczęły się jeszcze przed porodem, po którym dziewczynka trafiła od razu do inkubatora. Ważyła niewiele ponad kilogram. Przez bakterię E.coli doszło do zapalenia płuc - przez dwa tygodnie oddychał za nią respirator.

USG głowy pokazało, że u Laurki doszło do obustronnych wylewów III stopnia, które spowodowały uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego. Wkrótce zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe.

W Polsce Laura nie otrzymała kwalifikacji do przeprowadzenia operacji. "Podczas konsultacji w Katowicach stwierdzono, iż nie ma wskazań do przeprowadzenia operacji. Paradoksalnie, Laura jest "zbyt zdrowa", aby ją leczyć w kraju..." - pisze matka Laury. Jedyną szansą na ratowanie zdrowia dziecka jest operacja rizotomii selektywnej w St. Louis w Stanach Zjednoczonych.

Całkowity koszty leczenia Laury to 250 tys. zł. Do uzbierania pozostało jeszcze 140 tys. złotych. Do końca zbiórki pozostało już tylko 6 dni. 

"Z całych sił pragnę dać Laurze szansę na normalne życie. Niestety sami z mężem nie sprostamy tak ogromnym kosztom. Wierzę, że kiedyś Laurka podbiegnie do mnie o własnych siłach i rzuci mi się na szyję. Proszę, pomóżcie mi zawalczyć o jej zdrowie..." - pisze matka dziewczynki.

Laurze można pomóc poprzez wpłaty na stronie siepomaga.pl. Tutaj znajdziesz wszystkie informacje