W okolicach Racławic Śląskich traktorzysta wjechał pod pociąg towarowy. Kierowca ciągnika zmarł, mimo reanimacji. Do wypadku doszło w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

Do tragicznego wypadku doszło w piątek rano na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Racławicach Śląskich w powiecie prudnickim. Pod pociąg towarowy wjechał traktor.

Na miejsce wypadku wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Polskiej Nowej Wsi. Mimo reanimacji, nie udało się uratować 48-letniego kierowcy ciągnika.


Na miejscu pracowały trzy zastępy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Prudnika oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Racławic Śląskich.

Jak informuje "Nowa Trybuna Opolska", przejazd kolejowy jest usytuowany w polu. Na miejscu pracuje prokuratura, ustalając przyczyny wypadku.

W związku ze zdarzeniem nie kursują pociągi osobowe pomiędzy Racławicami Śląskimi a Głogówkiem na trasie Kędzierzyn-Koźle - Nysa.

Opolskie Przewozy Regionalne wprowadziły autobusową komunikację zastępczą na odcinku od Racławic Śląskich do Kędzierzyna-Koźla.