Rodzice i ich kilkuletni syn zginęli w wypadku na drodze powiatowej w miejscowości Łęka koło Nowego Sącza (woj. małopolskie). 10-letnia córka małżeństwa, która też była w aucie, została zabrana do szpitala.

Jak poinformowała Iwona Grzebyk-Dulak z policji w Nowym Sączu, wypadek spowodował kierujący cysterną MAN, który z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzył się z trzema samochodami osobowymi: nissanem patrolem, volkswagenem passatem i oplem astrą.

Na miejscu zginął kierujący volkswagenem 32-letni mężczyzna. Zmarła także jego 32-letnia żona i 5-letni syn. W samochodzie była również 10-letnia córka małżeństwa, która została zabrana do szpitala. 

Więcej zdjęć z miejsca wypadku publikuje serwis sadeczanin.info

Do sądeckiego szpitala trafiły także trzy osoby, które podróżowały nissanem. 19-letniego kierowcę opla przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Krakowie. 47-letni kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy.

Policja zatrzymała kierowcę cysterny. Może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym lub doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym.

Na miejscu wypadku pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego pracują policjanci i strażacy.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.