Dwoje motocyklistów z Węgier zginęło w wypadku, do którego doszło w Lubniu w Małopolsce na trasie z Krakowa do Zakopanego. Kierowca auta osobowego z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z pięcioma motocyklistami.

Do tragedii doszło na zwężeniu Zakopianki w Lubniu, w miejscu gdzie droga dwupasmowa przechodzi w jednopasmówkę. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem polo zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i wjechał w grupę motocyklistów z Węgier.

Volkswagen polo miał brytyjskie numery rejestracyjne, ale podróżowała nim polska rodzina z dziećmi. Kierowca został zatrzymany do dyspozycji prokuratury.

Z powodu wypadku Zakopianka przez kilka godzin była całkowicie zablokowana. Policja kierowała samochody na objazdy - przez Jordanów i przez Mszanę Dolną.

Tragiczny wypadek we wsi Grodziec w Opolskiem

Do wypadku z udziałem motocyklistów doszło w niedzielę również we wsi Grodziec w województwie opolskim. W zderzeniu dwóch jednośladów zginęła jedna osoba, a dwie w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Według wstępnych ustaleń, kierowca jednego z motocykli najechał na tył drugiego, który akurat skręcał na teren posesji. Drugim poszkodowanym jest pasażer jadący na jednym z motocykli.

Do tragicznego wypadku doszło również na krajowej "siódemce" w Pamiątce koło Grójca. Dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne w zderzeniu dwóch samochodów osobowych. Kierowca jednego z aut miał 0,8 promila alkoholu we krwi.