Nie wszystkie rodziny będą mogły wrócić do swoich mieszkań po pożarze domu w miejscowości Zabłocie w gminie Ostróda w woj. warmińsko-mazurskim. Życie w pożarze straciła 50-letnia kobieta, jedna osoba została ranna.

Jednopiętrowy, wielorodzinny budynek w dalszym ciągu porządkowany jest przez strażaków. Dzisiaj oględzin dokona inspektor nadzoru budowlanego, ale już wiadomo, że na razie trzy mieszkania na pierwszym piętrze będą wyłączone z użytkowania, ponieważ doszczętnie spłonęła drewniana klatka schodowa.

Wiadomo, że ogień pojawił się w mieszkaniu na parterze, gdzie przebywała 50-latka. Strażacy zgłoszenie otrzymali o godzinie 22:20. 13 osobom udało się uciec z budynku. Trzy osoby trzeba było ewakuować podnośnikami. Jedna osoba została niegroźnie podtruta czadem, trafiła do szpitala, ale na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W miejscu pożaru pojawiły się już lokalne władze, aby zadbać o poszkodowane rodziny. Żadna jednak nie potrzebuje dodatkowego lokum. Na czas remontu domu wszyscy mieszkać będą u swoich rodzin.