Tomczykiewicz poinformował, że w ciągu dwóch tygodni zaproponuje nowy skład prezydium klubu - wiceprzewodniczących, sekretarza i skarbnika klubu. Chcemy stworzyć zespół, który będzie reprezentował wszystkie emocje, wszystkie regiony. Chcemy stworzyć zespół, który będzie satysfakcjonował w miarę możliwości jak największa grupę - powiedział nowy szef klubu Platformy. Zaznaczył, że nie zaproponuje kandydatury Janusza Palikota na wiceszefa klubu. Zapowiedział też, że będzie chciał, aby w prezydium klubu PO zasiadało więcej kobiet, m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska.
Nowy szef klubu PO wcześniej zapowiedział, że zaproponuje, aby do prezydium - na stanowisko pierwszego wiceprzewodniczącego klubu - wszedł Sławomir Rybicki. Prawdopodobnie nowym sekretarzem klubu zostanie Andrzej Halicki, a skarbnikiem - Krystyna Skowrońska. Do prezydium mają też wejść Jarosław Gowin i Sławomir Nowak.