"Świat będzie patrzył na Polskę tak, jak spojrzy Komisja Wenecka. Jej dezawuowanie dzisiaj przez polityków PiS powiększa katastrofę wizerunkową. Przecież i Komisja Europejska, i Amerykanie, i różni inni będą czekali na to, co powie Komisja Wenecka. To nie jest tak, że możemy działać jak w PRL-u - mieć propagandę na własny użytek i nie przejmować się tym, co Europa i świat o nas mówią" – tak na pytania słuchaczy odnośnie Komisji Weneckiej odpowiada gość Kontrwywiadu RMF FM Tomasz Siemoniak. "Politycy PiS-u w grudniu uwierzyli w swoją propagandę, że wszelkie Komisje Weneckie i inne ciała przyznają im rację. I bardzo się rozczarowali - bo inne ciała analizują chłodno" – dodaje były szef MON-u.

Nie wierzę w to, że Hanna Suchocka mogła być źródłem przecieku ws. projektu opinii Komisji Weneckiej – podkreśla, odpowiadając na pytania słuchaczy, Tomasz Siemoniak.

Obawiam się, że jest to wstęp do bardzo głębokich zmian, które pogorszą jakość naszych sił zbrojnych. Wojsko jest hierarchiczne, nikt nie rodzi się generałem – tak były szef MON komentuje falę odejść z Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych.

Tomasz Siemoniak odpowiada też na pytania słuchaczy dotyczące m.in. poparcia Ryszarda Petru na przyszłego prezydenta oraz budowy elektrowni atomowej.

Tak Tomasz Siemoniak odpowiadał na pytania Konrada Piaseckiego w Kontrwywiadzie RMF FM.

(mpw)