Niedziela będzie kolejnym deszczowym dniem w wakacyjnym kalendarzu. Pogoda nie będzie rozpieszczać urlopowiczów. Nad zachodnią część naszego kraju i napływa chłodniejsza i wilgotna polarno-morska masa powietrza. Jedynie krańce północno-wschodnie pozostaną w tym samym gorącym zwrotnikowym powietrzu.

Zobacz również:

W dzień zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, które na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu lokalnie będą intensywne. Temperatura maksymalna od 15 st. C na zachodzie, 18-20 st. C w centrum, do 27 st. C na Suwalszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko na zachodzie dość silny i porywisty w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże, na zachodzie całkowite. Przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie mogą być intensywniejsze. Temperatura minimalna od 11 st. C na południowym zachodzie, w centrum 13 st. C, do 17 st. C na Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i południowo-zachodnich, tylko na północnym-wschodzie północno-wschodni.