​Jedna osoba została ciężko ranna w wypadku, do którego doszło w Rybniku. Tir zderzył się tam z autobusem miejskim. Od północy w całym województwie śląskim doszło już do ponad 70 kolizji i trzech wypadków.

Do wypadku w Rybniku doszło na ulicy Hetmańskiej. Na łuku drogi tir zjechał nagle na przeciwny pas ruchu i naczepa uderzyła w jadący z przeciwka autobus - mówi Aleksandra Nowara z policji w Rybniku.

Kierowca autobusu został ciężko ranny i trafił do szpitala. W autobusie nie było pasażerów. Tirem kierowała natomiast młoda kobieta. Niewykluczone, że gwałtownie hamowała. Mogło to spowodować zarzucenie przyczepy. Kobiecie kierującej ciężarówką nic się nie stało.

Problemy także na A4

Nie ma także ofiar na drodze krajowej nr 1 w Brudzowicach pod Siewierzem. Tam z kolei po uderzeniu w bariery ciężarówka całkowicie zablokowała przejazd w kierunku Katowic. Tir został już ściągnięty na pobocze.

Cały czas trwa natomiast usuwanie dwóch rozbitych aut osobowych na autostradzie A4 w Katowicach. Samochody zderzyły się na wysokości centrum handlowego na pasach w kierunku Wrocławia. Coraz większy korek tworzy się z tego powodu zarówno na autostradzie, jak i na przebiegającej w pobliżu drodze nr 86.

(MRod)