Policja w Tarnowie zatrzymała szaleńca, który na motorze jeździł po galerii handlowej. Swoje wyczyny nagrał i wrzucił do sieci. Funkcjonariuszy zawiadomiła ochrona obiektu.

Zatrzymany to 17-letni Dawid P., mieszkaniec jednej z podtarnowskich miejscowości.

Policja i postawiła Dawidowi P. zarzut  spowodowania bezpośredniego niebezpieczeństwa utraty życia osób, które tam wtedy przebywały.

Policjanci zatrzymali zaskoczonego chłopaka niedaleko Tarnowa. W garażu domu, w którym mieszka, odkryto motocykl, którym wjechał do galerii handlowej. Namierzenie go nie było trudne - jego idiotyczny wyczyn zarejestrowało kilka kamer. Crossowiec zostawił także ślady na serwerach podczas wrzucania filmu do sieci.

Policja nie wyklucza zatrzymania kolejnych osób w tej sprawie. Miały podpowiadać motocykliście, którędy ma jechać przez sklep i ostrzegać go, w którym miejscu stoi ochrona.

Nagranie trwa niecałe dwie minuty. Widać na nim, jak szaleniec na motorze wjeżdża do galerii handlowej na motorze. Kamerę ma zamontowaną na kasku. Przejeżdża pomiędzy sklepami i klientami galerii. Ludzie odskakują od przejeżdżającego motoru. W końcu mężczyzna wyjeżdża z galerii handlowej drugim wejściem. 

(mpw)