Tak jak w każdy wakacyjny weekend, reporterzy RMF FM pomagali Wam w piątek planowo dojechać na letni wypoczynek. Nasi dziennikarze byli na najważniejszych drogach w kraju i sprawdzali warunki dojazdu do popularnych miejscowości turystycznych. Na bieżąco zbierali też informacje z autostrad i dróg wylotowych z największych polskich miast.

21:50 - Kończymy relację minuta po minucie. Dziękujemy za wszystkie sygnały o utrudnieniach, jakie przesłaliście na Gorącą Linię RMF FM. Życzymy udanego weekendowego wypoczynku!

19:56 - Do Zakopanego można w tej chwili wjechać bez problemów i stania w korkach - informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Utrudnienia napotkacie na odcinku między Krakowem a Myślenicami - w Głogoczowie samochód wypadł z drogi na zakręcie i leży w rowie. Do kolejnej kolizji doszło w rejonie Pcimia, gdzie jeden samochód uderzył w barierkę ochronną, a drugi nie zdążył zahamować i uderzył w tył pierwszego. W miejscu wypadku tworzą się korki.

19: 50 - Jedźcie ostrożnie w okolicach Kędzierzyna Koźla na Opolszczyźnie. Po burzy na drogach numer 45 i 38 leżą połamane konary drzew. Ich usuwanie potrwa kilka godzin. Uważajcie!

19: 48 - Utrudnienia na trasie numer 79 w Górze Kalwarii na Mazowszu - zderzyły się tam dwa samochody. Trasa lada chwila powinna być odblokowana, ale rozładowanie korka potrwa.

19:46 - Zablokowana jest też krajowa "szóstka" w Skrzydłowie między Nowogardem a Karlinem w Zachodniopomorskiem. W zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką zginęła tam jedna osoba.

19: 40 - Zablokowana jest droga krajowa numer 92 w Psarach małych koło Wrześni w Wielkopolsce. Dachował tam samochód osobowy. Jedna osoba jest ciężko ranna. Ruch kierowany jest na objazdy.

19:20 - Droga krajowa nr 36 Krotoszyn-Rawicz w Wielkopolsce, na której doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, po kilkugodzinnej przerwie w ruchu jest już przejezdna.

19:05 - Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący nad Bałtyk. Reporter RMF FM Tomasz Fenske informuje, że w związku z przebudową autostrady A6 może korkować się jej odcinek między Kijewem a Rzęśnicą. Remontowana jest też droga krajowa nr 37 przed Darłowem - na pięciokilometrowym odcinku obowiązuje ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości.

19:00 - Reporterka RMF FM Anna Kropaczek informuje o korkach na autostradzie A4 w Gliwicach przed punktami poboru opłat. Utrudnienia mają około kilometra. Stać trzeba zarówno w kierunku Katowic, jak i Wrocławia. Spowodowane to jest zwiększonym, weekendowym już ruchem.

18:45 - Zablokowana jest krajowa "dwójka" koło Siedlec na Mazowszu - skuter zderzył się tam z autem osobowym. Informację o tym zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

18:43 - Jeśli podróżujecie po drogach Dolnego Śląska, to uważajcie w okolicach Jeleniej Góry. Mimionej nocy woda zerwała most nad rzeką Kaczawą na drodze krajowej nr 3. Reporterka RMF FM Barbara Zielińska sugeruje objazd tego odcinka przez Kamienną Górę lub Złotoryje. Problemy z przejezdnością są także m.in. na drodze nr 328 prowadzącej przez powiat złotoryjski - tam też woda podmyła drogę i ruch puszczany jest wahadłowo.

18:25 - Na krajowej "dziewiątce" w okolicach Jacentowa w świętkorzyskim autobus zderzył się z samochodem osobowym, 3 osoby zostały ranne. Policja kieruje na objazdy!

18:00 - Poważne utrudnienia w ruchu w okolicach Ciechanowa. Wichura połamała tam wiele gałęzi i drzew, które hamują ruch na drodze krajowej numer 60.

17:45 - Zablokowana jest droga krajowa numer dziewięć między Rzeszowem a Domaradzem. Motocyklista zderzył się tam czołowo z ciężarówką. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

17:05 - Na A4 trzeba stać w korku przy bramkach poboru opłat na wysokości Balic oraz Gliwic, zarówno przy wjeździe, jak i zjeździe z płatnych odcinków. Podobnie jest na A1 z Torunia do Trójmiasta, gdzie korkuje się odcinek przed Pruszczem Gdańskim. Bez najmniejszych problemów przejedziecie autostradą A2 od Warszawy, przez Poznań, aż do niemieckiej granicy. Uważajcie jednak na burze. Miejscami może być niebezpiecznie - ostrzega reporter RMF FM Piotr Glinkowski.

17:00 - Zderzenie dwóch samochodów osobowych i busa w Pleszewie na trasie Jarocin Ostrów Wielkopolski. Dwie osoby zostały ranne. W miejscu wypadku obowiązuje ruch wahadłowy.

15:59 - Na obwodnicy Krakowa przy wyjeździe na Rzeszów zapaliło się tam auto z przyczepą kempingową. Wciąż pracują tam strażacy - informuje reporter RMF FM Marek Balawajder. Na wyjeździe z Nowego Targu w kierunku Krakowa doszło do kolizji dwóch aut, a nad okolicami Tarnowa przeszła burza. Problemy są na Wojnicz-Zakliczyn, gdzie połamane drzewa mogą utrudniać przejazd. W wielu miejscach Małopolski mogą pojawić się gwałtowne burze. Uważajcie!

15:49 - Duży ruch panuje na trasach prowadzących na Kaszuby. Największy tłok jest na krajowej "dwudziestce" - drodze do Kościerzyny. W Żukowie trzeba liczyć się z co najmniej kilkunastominutowym przestojem. Dużo aut jest także na "siódemce" - zarówno w stronę Warszawy, jak i Gdańska. Tym, którzy jadą na półwysep helski, reporter RMF FM Kuba Kaługa radzi skorzystać z Południowej Obwodnicy Gdańska, a następnie obwodnicy Trójmiasta. Na skrzyżowaniu w Redzie niestety trzeba sporo odstać, trasa do Władysławowa jest obciążona jak w środku sezonu.

15: 25 - Po wypadku, do którego doszło między miejscowościami Lutogniew i Kuklinów w Wielkopolsce, zablokowana jest droga krajowa nr 36. Samochód osobowy zderzył się tam z ciężarówką. 20-letni kierowca auta osobowego nie żyje.

15:03 - Uważajcie na ruch wahadłowy na drodze krajowej nr 10 w Zębówcu pod Toruniem. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe i autobus. Ten ostatni wpadł do rowu, na szczęście pasażerom nic się nie stało. Do szpitala trafili za to dwaj mężczyźni podróżujący jedną z osobówek.

14:58 - Jeśli wybieracie się w Beskidy, pamiętajcie o licznych zwężeniach i ograniczeniach prędkości związanych z remontem na krajowej "jedynce", między innymi w Goczałkowicach i Tychach - ostrzega reporterka RMF FM Anna Kropaczek. Odcinek tyski można ominąć jadąc przez Czułów. Remontowana jest także droga między Bielskiem Białą a Żywcem. Kto wybiera się na północ, może utknąć w korku już między Katowicami a Sosnowcem, gdzie trwa remont wiaduktu. Kilka nowych zwężeń pojawiło się też na A4 w kierunku Krakowa.

14:48 - Śmiertelny wypadek na drodze krajowej numer 36 Krotoszyn - Rawicz w Wielkopolsce. W Kuklinowie ciężarówka zderzyła się czołowo z autem osobowym. Nie żyje jedna osoba, jedna jest ranna. Droga jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

14:45 - Uwaga kierowcy jadący przez Dolny Śląsk. O godz. 15 rozpocznie się blokada drogi numer 94 w Oławie. Ruch sparaliżują mieszkańcy, którzy walczą o obwodnicę - ostrzega reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Informacje o wypadkach, remontach dróg i utrudnieniach w ruchu możecie przesyłać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na Wasze sygnały!

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.