21-letnia modelka Resham Khan, która w czerwcu została oblana kwasem we wschodnim Londynie, opublikowała swoje zdjęcie na portalu społecznościowym. Na fotografiach nie ma śladu po bliznach, ale kobieta podkreśla, że zdecydowała się pokazać tylko jedną stronę twarzy.

Początkująca modelka została oszpecona 3 miesiące temu. Tuż po swoim przyjęciu urodzinowym odwoziła autem swojego kuzyna. Została zaatakowana w momencie, gdy zatrzymała się na światłach w jednej z dzielnic wschodniego Londynu. Sprawca wlał przez otwarte okno kwas siarkowy. Zarówno 21-latka, jak i pasażer, zostali dotkliwie poparzeni. 

To był ból nie do zniesienia, czułam jak ubrania płoną na moim ciele - wspomina. Jej kuzyn dodaje: Po ataku oczy Resham pokryły się pęcherzami. Jej twarz, podobnie jak moja, zaczęła się dosłownie rozpływać... 

Ataku dokonał 25-letni John Tomlin. Usłyszał zarzuty i czeka na wyrok. 

3 miesiące po zdarzeniu modelka opublikowała swoje zdjęcie na Twitterze. Kobieta podziękowała za wsparcie swoim przyjaciołom, którzy zbierali datki na jej rekonwalescencję. Efekty leczenia wydają się być zdumiewające. Kobieta podkreśla jednak: Oczywiście, moja twarz nie wygląda tak jak kiedyś, a fotografie pokazują głównie jej jedną stronę. 

Daily Mail