RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szybki internet czeka na wojsko

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Polsko-rosyjska komisja rządowa będzie dziś dyskutować o zwolnieniu przez armie obu krajów częstotliwości niezbędnych do wprowadzenia superszybkiego mobilnego internetu - informuje "Gazeta Wyborcza". Internet, który ma opierać się na technologii LTE, zapewniającej szybkość 150 Mb/s , najlepiej działa na częstotliwości ok. 800 MHz.

Według umów międzynarodowych do połowy 2015 r. pierwszeństwo w jej wykorzystaniu ma lotnictwo wojskowe dla radionawigacji. Nasze wojsko jest gotowe zrezygnować z tych praw wcześniej.

Potrzebne jest jednak również porozumienie z Rosją, bo jej lotnictwo także korzysta z tych częstotliwości. Bez tego rozpoczynanie przetargów na LTE byłoby przedwczesne.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: