Magdalena Ogórek – kandydatka SLD na prezydenta Polski - planuje w ramach kampanii wyborczej m.in. objazd po kraju i spotkania z wyborcami. 14 lutego odbędzie się konwencja z jej udziałem - zapowiedział Leszek Aleksandrzak, który będzie szefem sztabu M. Ogórek. Zapewnił, że kandydatka będzie odpowiadała na wszystkie pytania dziennikarzy. „Oczekujemy jednej rzeczy - że spadnie temperatura nagonki” – dodał.

Aleksandrzak jest wiceprzewodniczącym SLD. Zapowiedział, że cały sztab ma zostać skompletowany w ciągu najbliższych kilku dni i zaprezentowany w przyszłym tygodniu. Na pytanie, dlaczego SLD dotychczas tak "oszczędnie" prezentowało kandydatkę na prezydenta odparł, że kampania przed wyborami prezydenckimi jeszcze formalnie nie ruszyła.

Chcemy spotykać się z ludźmi i rozmawiać o ich problemach, bo - naszym zdaniem - i partie polityczne, i kandydaci zbyt mało słuchają Polaków - zapewnił. Podkreślił, że kandydatka zamierza jeździć po kraju i spotykać się z wyborcami w całej Polsce, nie tylko na zamkniętych spotkaniach, ale również na ulicach miast.

Magdalena Ogórek ma wygłosić przemówienie programowe na zaplanowanej na 14 lutego konwencji organizowanej w Warszawie przez SLD. Według Aleksandrzaka głos najprawdopodobniej zabierze również szef SLD Leszek Miller.

W połowie stycznia Magdalena Ogórek zaprezentowała swój program; znalazły się w nim propozycje, m.in. powołania komisji kodyfikacyjnej, by "napisać prawo od nowa", obniżenia podatków, zorganizowania rodzaju Gwardii Narodowej, pomocy dla młodych przedsiębiorców, dofinansowania wywiadu czy "przeorientowania" dyplomacji.

Zgodnie z konstytucją wybory prezydenta Rzeczypospolitej zarządza marszałek Sejmu na dzień przypadający nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed upływem kadencji urzędującego prezydenta. Zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego odbyło się 6 sierpnia 2010 roku. W czasie wskazanym przez ustawę zasadniczą przypadają trzy niedziele, kiedy musi się odbyć pierwsza tura; poza 10 i 17 maja, także 3 maja.