Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz spotka się we wtorek z prezydiami sejmowych komisji sprawiedliwości i praw człowieka oraz spraw wewnętrznych. Będzie mówił posłom m.in. o planowanych działaniach policji na wypadek wyjścia na wolność mordercy i pedofila Mariusza Trynkiewicza.

Spotkanie posłów z szefem MSW zaplanowano na wtorek na godz. 14:45. Odbędzie się ono na wniosek klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Posłowie chcą się dowiedzieć m.in. szczegółów dotyczących operacji policyjnej związanej z wyjściem na wolność Trynkiewicza. Domagają się też wyjaśnienia, kto w kancelarii premiera odpowiada za opóźnienie wejścia w życie tzw. "ustawy o bestiach". Cieszę się, że pan minister Sienkiewicz zaprosił prezydia obu komisji na spotkanie. Mam nadzieję, że będziemy rozmawiali o tym, w jaki sposób MSW i wszystkie służby są przygotowywane do tego, by zapewnić bezpieczeństwo, gdyby pan Trynkiewicz rzeczywiście opuścił więzienie - powiedział Marek Wójcik, szef komisji spraw wewnętrznych. Zastrzegł jednocześnie, że nie wszystkie szczegóły związane z operacją w sprawie Trynkiewicza powinny zostać ujawnione.

W czwartek w Komendzie Głównej Policji odbyła się narada ws. planowanych działań wobec szczególnie niebezpiecznych skazanych, którzy w najbliższym czasie wyjdą na wolność. Szef policji, zapowiedział po spotkaniu, że w pierwszej połowie 2014 r. nadzorem prewencyjnym może zostać objętych 40 osób, które opuszczą zakłady karne.

O kulisach śledztwa ws. "Szatana z Piotrkowa" opowiada były milicjant prowadzący sprawę. Rozmowę znajdziesz TUTAJ

(mn)