Mariusz Kamiński został wezwany na przesłuchanie w charakterze świadka w sprawie legalności działań CBA wobec posłanki PO Beaty Sawickiej w 2007 r. - ustalili reporterzy śledczy RMF FM. Szef Centralnego Biura Śledczego miał się stawić przed prokuratorem w Lublinie już 6 października, ale wtedy stawiano mu zarzuty w Rzeszowie. Termin więc przesunięto.

Kamiński w sprawie Sawickiej na razie będzie przesłuchany w charakterze świadka a nie podejrzanego. Jest to postępowanie w sprawie. W przeciągu najbliższych dni przewidywana jest czynność przesłuchania w charakterze świadka pana ministra Mariusza Kamińskiego - powiedziała prokurator Beata Syk-Jankowska.

Według ustaleń Marka Balawajdra i Romana Osicy to zastępca szefa CBA Ernest Bejda miał wynieść materiał dowodowy, podsłuchy i filmy zarejestrowane przez biuro ze śledztwa przeciwko Sawickiej po to, by uzyskać zgodę na ich opublikowanie. Prokuratura w Poznaniu takiej zgody nie udzieliła, więc Bejda udał się z materiałami do resortu sprawiedliwości i tam taką zgodę uzyskał od ówczesnego ministra, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Posłuchaj: