Dzięki publikacjom mediów udało się odnaleźć 81-letniego mężczyznę i jego 47-letnią niepełnosprawną córkę - poinformowała policja. Akcja poszukiwawcza trwała od rano. Ojca z córką znaleziono przed godz. 15 na terenie Ursynowa.

Po południu mężczyzna i kobieta zostali zauważeni przy jednej z ulic na terenie Ursynowa. Siedzieli na ławce. Zwróciła na nich uwagę osoba, która wcześniej usłyszała informację o zaginięciu w mediach i przekazała tę informację policjantom, którzy zaopiekowali się mężczyzną i kobietą - powiedziała asp. Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. Oboje trafili już pod opiekę rodziny - dodała.

Zaginięcie 81-letniego mężczyzny cierpiącego na chorobę Alzheimera oraz jego niepełnosprawnej intelektualnie córki zgłosili na policję najbliżsi rodziny. Z informacji przekazanych przez świadków wynikało, że oboje wyszli wczoraj rano razem z mieszkania na warszawskim Targówku. Mieli odwiedzić rodzinę przy ul. Rozłuckiej na Pradze-Południe. Mieli podróżować autobusami linii 517 oraz 158.  Niestety, nie dotarli na miejsce.