Szczeciński Rower Miejski wraca po ponad rocznej nieobecności w nowej odsłonie. 1 marca na ulice miasta wyjadą jednoślady z wbudowanym GPS-em, które będzie można zostawiać i wypożyczać niemal w każdym miejscu.

BikeS IV generacji startuje w Szczecinie 1 marca 2022 roku. Nowy system ma 800 pojazdów wyposażonych w GPS i autonomiczne zamki. Będzie czynny cały rok, a nie tylko od marca do listopada jak w poprzednich latach. Zamiast stacji dokujących pojawią się zwykłe stojaki rowerowe z tablicami „Strefa Postoju". Ich liczba zwiększy się z 87 do 99. 

Zmienią się zasady płatności: nie będzie już darmowych 20 minut, za to każda minuta jazdy ma kosztować 6 groszy. Rowery będzie można rezerwować, a także blokować dla siebie na czas przerwy w jeździe. Do ich używania konieczna będzie nowa aplikacja, którą już można pobierać. Możliwa jest też już rejestracja w systemie.

Potrzebna aplikacja

Korzystanie z roweru będzie możliwe wyłącznie poprzez aplikację mobilną Roovee. Można ją bezpłatnie pobrać z Google Play, App Store i App Gallery. Jest dostępna w czterech językach: polskim, niemieckim, angielskim i ukraińskim.

Aplikacja umożliwia m.in.: rejestrację, wniesienie opłaty startowej (20 zł), doładowanie konta, zakup abonamentu, lokalizację stref postoju i dostępnych rowerów, rezerwację roweru, a przede wszystkim wypożyczenie roweru poprzez zeskanowanie kodu QR z elektronicznej blokady.