RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Szalikowcy w wiecu poparcia dla Euro 2012

Publikacja: Sobota, 14 października (16:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

8 tys. piłkarskich szalikowców manifestowało na ulicach Warszawy. Tym razem obyło się bez burd i zamieszek, ponieważ cel wiecu był szczytny. Kibice poparli w ten sposób kandydaturę Polski i Ukrainy dla organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.

Kibice podczas wiecu stworzyli superdługi szalik, który ma trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.

Organizatorzy kampanii na rzecz Euro 2012 ustawili na Placu Zamkowym w Warszawie specjalną bramkę. Przeszło przez nią już ponad 660 tys. osób popierających organizację mistrzostw w polskich i ukraińskich miastach.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: