Szalikowcy w wiecu poparcia dla Euro 2012
Publikacja: Sobota, 14 października (16:50)
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
8 tys. piłkarskich szalikowców manifestowało na ulicach Warszawy. Tym razem obyło się bez burd i zamieszek, ponieważ cel wiecu był szczytny. Kibice poparli w ten sposób kandydaturę Polski i Ukrainy dla organizacji piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 r.
Kibice podczas wiecu stworzyli superdługi szalik, który ma trafić do Księgi Rekordów Guinnessa.
Organizatorzy kampanii na rzecz Euro 2012 ustawili na Placu Zamkowym w Warszawie specjalną bramkę. Przeszło przez nią już ponad 660 tys. osób popierających organizację mistrzostw w polskich i ukraińskich miastach.