Smocza Jama, jak ochrzcili jaskinię ludzie, nie była teraz niczym więcej niż systemem kilku wapiennych komór. Nie istniał także wydrążony w skale Va’’vel, który służył niegdyś za pałac władcy Craculum. Gorgosław wzniósł za to zamczysko na szczycie pagórka, które we właściwej sobie zawiści nazwał ludzkim „Wawel”. Na przestrzeni setek lat rezydujący w Krakowie monarchowie zmienili okazały przybytek w fortecę, którą miasto pyszniło się obecnie jako znamienitą atrakcją. Mimo to Zempher Draregiss*rapthiss Rezz, Monarchini Drago*zoii i Królowa Krakowa, uparła się mieszkać nie tam, a w Smoczej Jamie. – Czytamy w debiutanckiej powieści dwudziestoletniej Marty Kurek pt. „Dragonus Cracovus. Biomagia. Szał Vandy”.

Wysiłek pisarski i menadżerski talent autopromocyjny przyniósł sukces młodej twórczyni. Książka istniejąca w sferze marzeń  i projektu nabrała realnych kształtów.

Pięć egzemplarzy czeka na naszych internautów. Konkursowe pytanie brzmi: co w powieści Marty Kurek znaczy termin "Drago*tharol"? Odpowiedź znajdziecie w jednym z zalinkowanych powyżej tekstów na rmf24.pl. Odpowiedzi proszę przesyłać pod adresem bogdan.zalewski@rmf.fm. Do rozwiązania zagadki prosimy dopisać swój adres pocztowy (nie tylko internetowy).   

Powieść "Szał Vandy" można kupić na stronie internetowej  www.martakurek.com.