Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie, Wrocławiu i Gorzowie Wielkopolskim wydały ostrzeżenia przed intensywnymi opadami śniegu. Mocno sypać będzie od niedzielnego popołudnia aż do poniedziałkowego poranka. Synoptycy nie wykluczają jednak, że padać będzie znacznie dłużej. Miejscami spadnie nawet do 20 centymetrów śniegu.
Niestety będzie bardzo wietrznie, w porywach do 50 kilometrów na godzinę. A to może powodować zawieje i zamiecie. [Tutaj możesz śledzić radary rejestrujące strefę opadów w Polsce]
Ciężki sprzęt jest już w gotowości - deklarują służby drogowe. Jednak przy intensywnych opadach śniegu kierowcy muszą być przygotowani, że warunki na drogach mogą szybko się pogorszyć.
Wczesnym popołudniem - jak informowali drogowcy - w większości regionów drogi krajowe były przejezdne i czarne. Jedynie na wschodzie województwa zachodniopomorskiego na części tras zalegało błoto pośniegowe.