Nie mieliście czasu na bieżąco śledzić wydarzeń? Nic straconego - zapraszamy do przeglądu środowych wydarzeń w kraju i na świecie.

Policjant podejrzewany o śmiertelne potrącenie

26-letni policjant jest podejrzewany o potrącenie w sobotę na przejściu dla pieszych 19-latki w miejscowości Wólka pod Lublinem. Kobieta - mimo reanimacji - zmarła. Kierowca zbiegł, nie udzielając jej pomocy. Czytaj dalej.

Jest zarzut dla matki czwórki dzieci, które utonęły w Warcie

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci usłyszała matka czwórki dzieci, które latem utonęły w Warcie koło Działoszyna w Łódzkiem. Wcześniej taki sam zarzut usłyszała asystentka rodziny. Kobietom grozi do pięciu lat więzienia. Czytaj więcej.

Arłukowicz: Potrzebuję współpracy ze strony urzędników

Złe działanie systemu eWUŚ przyczyną wniosku o dymisję prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia - potwierdził oficjalnie minister Bartosz Arłukowicz. Zadaniem NFZ była sprawna i szybka weryfikacja osób wykazanych jako nieubezpieczone przez system. W mojej ocenie ta weryfikacja nie następowała w sposób odpowiedni - tłumaczył szef resortu zdrowia.

Zmarła z przepracowania. Była w pracy 30 godzin

Młoda pracownica indonezyjskiej agencji reklamowej zmarła z przepracowania. Kilka godzin wcześniej zamieściła na Twitterze wpis, że pracowała 30 godzin z rzędu. Czytaj więcej.

Sukces Budzika: 6-letnia Kamila wybudzona ze śpiączki

W klinice Budzik ze śpiączki została obudzona kolejna pacjentki. 6-letnia Kamila w lipcu tego roku została potrącona przez motocyklistę - od tego czasu była w śpiączce. Czytaj dalej.

Polki w półfinale mistrzostw świata!

Polskie piłkarki ręczne wygrały w Nowym Sadzie z Francuzkami w ćwierćfinale mistrzostw świata. Pokonały wicemistrzynie świata i awansowały do półfinału imprezy w Serbii. Nasze zawodniczki jeszcze nigdy nie były w najlepszej "czwórce" mundialu. Dziś zagrały świetny mecz! Czytaj więcej.

Unia pozwoliła na ograniczenia ws. aut z kratką

Państwa członkowskie Unii Europejskiej zgodziły się, by w Polsce od przyszłego roku można było ograniczać odliczanie VAT-u od pojazdów kupowanych przez przedsiębiorców. Firmy, które używają aut wyłącznie do działalności, będą mogły odliczyć 100 proc. VAT, jednak ci co wykorzystują samochody prywatnie i do działalności - tylko 50 proc. Czytaj więcej.

Aplikacja, która ostrzega przed radarami

Francuski rząd protestuje przeciwko izraelskiej aplikacji na smartfony o nazwie "Waze". Umożliwia ona kierowcom m.in. wzajemne ostrzeganie się w razie obecności radarów i policyjnych kontroli na drogach. Będą negocjacje z koncernem Google w tej sprawie. Czytaj więcej.

Piłkarz zarobi tyle w tydzień. Sprzątacz w… 52 lata

720 tysięcy funtów - tyle za miesiąc gry w lidze angielskiej inkasują Mesut Oezil (Arsenal Londyn) i Yaya Toure (Manchester City). To najlepiej opłacani piłkarze Premier League. Na taką kwotę klubowi sprzątacze muszą pracować... 52 lata. Czytaj więcej.

Orkan Ksawery wyrzucił na brzeg gigantyczny bursztyn

Gigantyczny bursztyn odnalazł na plaży w Ustroniu Morskim mieszkaniec tej miejscowości. Bryła waży ponad 360 gramów. To pozostałość po sztormie, jaki towarzyszył huraganowi Ksawery. Czytaj więcej.