W stolicy wielkie święto tych, którzy chcą dbać o serce. W ramach Światowego Dnia Serca od godz. 10 do 18 można bawić się na wielkim rodzinnym pikniku na warszawskim Podzamczu, tuż przy Parku Fontann. Tym razem akcja odbywa się pod hasłem "Polacy mają serce".

Organizatorzy zapraszają całe rodziny i obiecują, że nauczą Was jak dbać o serce. Dbać poprzez talerz - to w ramach akcji "Gotuj z sercem". Tu dietetycy i kucharze zdradzą Wam jak zdrowo gotować. Będzie też można spróbować i kupić zdrową żywność.

Nie zabraknie spotkań z lekarzami. Kardiolodzy zapraszają na spotkanie "Zadbaj o serce". Tu czekają na Was podstawowe badania diagnostyczne. Będzie też mogli porozmawiać ze specjalistami o niepokojących objawach i najlepszych metodach leczenia.

Będzie oczywiście miejsce na sport. To w części "Aktywne serce", Tu spotkacie znanych zawodników i dowiecie się jak ćwiczyć. 

I ostatnie miejsce, czyli "Czulej dla serca". To miejsce nauki walki ze stresem, wszak brak odpoczynku i ciągłe napięcie to jedna z przyczyn chorób serca.

(az)