Jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że na tym skończy się cała sprawa. Jeżeli to o czym była mowa i o czym mówiła pani Elżbieta Jakubiak będzie wykonywane, po prostu będzie decyzja o uchyleniu zawieszenia - powiedział rzecznik dyscypliny klubu PiS Marek Suski. Zdecydować o tym może prezes partii lub komitet polityczny - dodał.

Moje zawieszenie w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości jest wewnętrzną sprawą partii. Umówiłam się z prezesem, że o wewnętrznych sprawach PiS będziemy rozmawiać wewnątrz partii - powiedziała po wyjściu ze spotkania z Jarosławem Kaczyńskim Elżbieta Jakubiak. Posłanka dodała, że nie rozmawiała... czytaj więcej

Według Suskiego Jakubiak może też odwołać się od decyzji o zawieszeniu w prawach członka partii. Na razie Elżbieta Jakubiak nie podjęła decyzji o złożeniu odwołania. Myślę, że w najbliższych dniach tę decyzję podejmie. Na razie powiedziała w rozmowie ze mną, że się zastanawia nad tym - powiedział.

Rozmowa z prezesem wyraźnie przebiegała w kierunku poszukiwania dobrych rozwiązań i nie polegała na stawianiu czegokolwiek na ostrzu noża - dodał.

Zawieszona w prawach członka PiS Jakubiak oświadczyła po dzisiejszej rozmowie z Kaczyńskim, że jest dalej członkiem PiS. Jak podkreślała, jest przekonana, że jej spotkanie z prezesem to początek "dobrych, miłych rozmów o polityce".

Powiedziała, że nie rozmawiała z Kaczyńskim o szczegółach i przyczynach jej zawieszenia. Tłumaczyła, że "dla dobra partii i Polski" ważne jest, by PiS jednoczyło się i nie kłóciło.