Komisja Ligi podjęła pierwsze decyzje w związku z sobotnimi burdami na stadionie Zawiszy Bydgoszcz. Arena zostanie zamknięta dla publiczności na najbliższy mecz. Dodatkowo, zarówno Widzew, jak i Zawisza dostały zakaz organizacji wyjazdów zorganizowanych grup kibiców do końca roku.

Wydarzenia, do jakich doszło w Bydgoszczy nie mogą mieć miejsca w Ekstraklasie - powiedział Piotr Jakubicz, przewodniczący Komisji Ligi. Dziś wszczęte zostało postępowanie dyscyplinarne wobec zachowania kibiców Zawiszy i Widzewa, a także postępowanie dotyczące Zawiszy Bydgoszcz w sprawie organizacji meczu - wyjaśnił. Dodał, że decyzja ws. kary dyscyplinarnej dla bydgoskiego klubu zostanie podjęta na środowym posiedzeniu komisji.

W poniedziałek wojewoda kujawsko-pomorski Ewa Mes wszczęła postępowanie administracyjne w związku z sobotnimi zamieszkami. Sprawą zajmie się działający przy wojewodzie zespół, w skład którego wchodzą przedstawiciele policji, pogotowia, straży pożarnej, miasta oraz klubu.

Są pierwsze wyroki dla chuliganów

Kary więzienia w zawieszeniu od ośmiu miesięcy do półtora roku, grzywny od 2,5 do 10 tysięcy złotych, zakazy stadionowe i dozór policyjny - oto kary dla trzech pseudokibiców, którzy brali udział w sobotnich zamieszkach podczas meczu Zawiszy Bydgoszcz i Widzewa Łódź. 12 kolejnych chuliganów ma już wkrótce stanąć przed sądem. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ

(MN)