Szukacie pomysłu na aktywny weekend? Kochacie góry i przyrodę? Podpowiadamy Wam, jak spędzić najbliższą sobotę i niedzielę. Możecie wziąć udział w projekcie „Czyste Góry Czyste Szlaki” Klubu Podróżników Śródziemie. W jej ramach możecie nie tylko wędrować po górskich szlakach, ale także je posprzątać.

W sobotę i niedzielę klub zaprasza w Gorce. Miłośnicy przyrody spotykają się na Przełęczy Knurowskiej, by lepiej poznać Gorczański Park Narodowy z najpiękniejszą panoramą na Tatry. Przejdą wieloma szlakami wiodącymi przez najwyższy szczyt Gorców, Turbacz. TUTAJ PRZECZYTACIE WIĘCEJ O AKCJI.

Projekt "Czyste Góry Czyste Szlaki" to cykl edukacyjnych akcji społecznych. Poza dobrą zabawą, edukacją i poznawaniem naszego kraju, uczestnicy akcji starają się pomagać przyrodzie. W trakcie wędrówek górskimi szlakami, uczestnicy akcji zbierają wszystko to, co nie powinno znajdować się na łonie natury.

W trakcie kilku lat działań, w projekcie udział wzięło kilka tysięcy osób, wiele firm, szkół i instytucji. Zebrano tony śmieci dobrze się przy tym bawiąc i edukując.

Organizatorem cyklu akcji od kilku lat jest Klub Podróżników Śródziemie a inicjatorem i niestrudzonym koordynatorem jest podróżnik, taternik, dziennikarz i fotografik Albin Marciniak.