RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Spadek powołań zahamowany

Publikacja: Poniedziałek, 6 września (08:27) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W tym roku do wielu seminariów duchownych wstąpiło więcej kleryków niż w latach poprzednich - wynika z sondy przeprowadzonej przez "Rzeczpospolitą". Seminarium archidiecezji katowickiej przyjęło o 13 kleryków więcej. Pierwszy rok rozpocznie 41 osób, gdy w 2009 r. - 28. Seminarium w Tarnowie przyjęło 47 osób, przed rokiem - 40. W Elblągu naukę zacznie 14 kleryków - o pięciu więcej.

W wielu seminariach, np. w diecezjach: rzeszowskiej, lubelskiej, krakowskiej, bielsko-żywieckiej, toruńskiej, przyjęto tyle samo kleryków co w roku ubiegłym. Są seminaria, w których teraz jest o kilku kleryków pierwszego roku mniej, ale to się może zmienić, bo rekrutacja skończy się w połowie września.

Niemniej w ciągu dziesięciu lat ogólna liczba kleryków w seminariach spadła niemal o 18 proc.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: