Jest tymczasowy areszt dla 59-letniego mężczyzny, który w Sosnowcu podłożył pod samochód ładunek wybuchowy. Nikt nie został poszkodowany – w wyniku eksplozji uszkodzone jest tylko auto. W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono natomiast substancje, które mogą służyć do produkcji materiałów wybuchowych.

Ładunek wybuchowy był domowej konstrukcji. Do eksplozji miało dojść niedługo po podłożeniu. W samochodzie uszkodzone zostały drzwi. Mężczyzna podkładający ładunek i właściciel samochodu najpewniej nie znali się. Motyw działania sprawcy pozostaje na razie zagadką. Najprawdopodobniej samochód został wybrany przypadkowo.

Oprócz środków, które mogą służyć do produkcji materiałów wybuchowych, w mieszkaniu zatrzymanego mężczyzny znaleziono też m.in. amunicję oraz spore ilości narkotyków - opium, amfetaminę oraz płynną metaamfetaminę.

59-latek usłyszał zarzuty zniszczenia samochodu oraz posiadania narkotyków. Grozi mu do 10 lat więzienia. Po przygotowaniu opinii przez biegłych zapadnie decyzja, czy można mu także postawić zarzut posiadania materiałów wybuchowych.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.
Opracowanie: