"Zwycięstwo PO w granicy błędu statystycznego i również w granicy błędu niedoszacowanie PiS – to główny wniosek płynący z sondażu na temat preferencji parlamentarnych" - czytamy w „Newsweeku”. Badanie na zlecenie tygodnika wykonała pracownia Millward Brown.

W sondażu na pierwszym miejscu jest Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 33 proc. Koalicja Prawa i Sprawiedliwości, Polski Razem i Solidarnej Polski ma drugi wynik - 30 proc. Trzeci jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z 10-proc. rezultatem. Próg wyborczy przekroczyłoby jeszcze Polskie Stronnictwo Ludowe ( 9 proc.).

Z badania wynika, że do Sejmu nie weszłyby: Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego ( 3 proc.), Twój Ruch Janusza Palikota (2 proc.) i Ruch Narodowy (1 proc.). 

"Obecna pozycja żadnej z głównych partii nie gwarantuje wygranej. PO i PiS idą niemal łeb w łeb, podobnie jak w wyborach samorządowych. Zasadnicza różnica leży bowiem nie w trzech punktach procentowych, ale w zdolności tworzenia koalicji. Platforma choć procentowo w wyborach samorządowych przegrała - już zawiązuje z PSL koalicje na kolejne cztery lata. PiS - teoretycznie wygrany - jest sam. Podobnie będzie pewnie w wyborach parlamentarnych 2015" - pisze "Newsweek".