​Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na najwyższe poparcie w wyborach - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Na podium znalazło się także miejsce dla stowarzyszenia Szymona Hołowni "Polska 2050".

Jak wynika z sondażu IBRiS, gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory parlamentarne, największe poparcie zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość - 38 proc. Druga w zestawieniu znalazłaby się Koalicja Obywatelska z wynikiem 23,6 proc.

Wysoko notowany jest także nowych ruch byłego kandydata na prezydenta Szymona Hołowni. Na "Polskę 2050" chciałoby oddać głos 11,9 proc. respondentów. Hołownia podkreślał, że nie chce, by stowarzyszenie automatycznie stało się partią, ale "być może tylko jakaś część tego ruchu".

Według badania dla Onetu w parlamencie byłoby tłoczno, gdyż dostałyby się trzy inne partie. Lewica i Konfederacja mogłyby liczyć na 7,3 proc. głosów. Tuż nad progiem znalazłoby się Polskie Stronnictwo Ludowe - Koalicja Polska z wynikiem 5,2 proc.

6,8 proc. badanych nie wie, na kogo oddałoby głos.