RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Solidarni 2010" wrócili z namiotem przed Pałac Prezydencki

Publikacja: Wtorek, 12 kwietnia (14:14) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

"Solidarni 2010" przynieśli na Krakowskie Przedmieście kolejny namiot. Jak zapowiedziała szefowa stowarzyszenia Ewa Stankiewicz, będą go codziennie nosić między Pałacem Prezydenckim a placem Zamkowym.

Poprzedni namiot "Solidarnych 2010" w poniedziałek uprzątnęli pracownicy Zarządu Dróg Miejskich w asyście strażników miejskich, bo miał znajdować się w pasie drogi. Według zapowiedzi Stankiewicz, nowy namiot nie stanie w jednym miejscu. Każdego dnia w godzinach 7-22, będzie noszony na trasie od Pałacu Prezydenckiego do Placu Zamkowego.

"Solidarni 2010" domagają się dymisji premiera Donalda Tuska i postawienie go przed Trybunałem Stanu "za zdradę stanu", polegającą - w ocenie "Solidarnych 2010" - na "oddaniu" śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej "w ręce Rosji". Chcą też powołania międzynarodowej komisji ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej; zgody na ekshumację ciał ofiar, a także ujawnienie zdjęć satelitarnych NATO z ostatniej fazy lotu prezydenckiego samolotu.

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: