Skandal przy planowaniu trasy 75. Tour de Pologne w Krakowie. Wyścig kolarski startuje w najbliższą sobotę w Krakowie. W pierwszym dniu zamknięta będzie Aleja Focha, przy której znajduje się szpital im. Józefa Dietla. Problem w tym, że o zamknięciu ulicy nikt szpitala oficjalnie nie poinformował.

Spółka Lang Team, która organizuje 75. Tour de Pologne, powołuje się na ustawę o imprezach masowych. Ta zakłada, że o zamknięciu dróg informowane powinny być tylko te szpitale, które posiadają oddział ratunkowy.

Innego zdania jest wicedyrektor szpitala przy Focha. Marcin Mikos podkreśla, że w szpitalu istnieje całodobowa opieka ambulatoryjna.

Ze zdziwieniem z ulotki od anonimowej osoby, bo nie ma żadnego kontaktu ani informacji (od organizatorów - red.), dowiedzieliśmy się o utrudnieniach w związku z przebiegiem Tour de Pologne. To zachowanie organizatorów oceniam na skrajnie nieodpowiedzialne - oświadczył w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

Mikos dodał, że szpital dostał za mało czasu na przeorganizowane pracy i poinformowanie pacjentów.

Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę w Krakowie, a ostatni siódmy etap zakończy się 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

(j.)