​Były szef MSZ Radosław Sikorski na Twitterze na żywo komentował rozmowę Roberta Mazurka z Witoldem Waszczykowskim w RMF FM. W rozmowie padły hasła dotyczące książki "Polska może być lepsza", o której Waszczykowski powiedział, że "przejrzał dwa rozdziały". "Powinien kontynuować, o nim jest dalej" - napisał Sikorski.

W Porannej rozmowie w RMF FM Robert Mazurek pytał Witolda Waszczykowskiego o książkę "Polska może być lepsza" Radosława Sikorskiego. Mam ją też na biurku. (...) Przejrzałem dwa pierwsze rozdziały - odpowiedział.

Witold Waszczykowski stwierdził, że w książce "jest sugestia, że doszło do rozmów polsko-rosyjskich ws. podziału Ukrainy". Naprawdę? Cytat proszę - komentował Sikorski na Twitterze.

Waszczykowski był także pytany o obecne relacje z Sikorskim. Stwierdził, że "od lat mijali się bez witania przy użyciu rąk". Potwierdzam, że Waszczykowski był moją największą pomyłką kadrową, skorygowaną zbyt późno. I faktycznie nie podaję ręki ludziom, którym podczas ważnych negocjacji międzynarodowych mylą się strony stołu - skomentował Sikorski, który był szefem MSZ w latach 2007-2014. Waszczykowski był sekretarzem stanu w resorcie dyplomacji do 2008 roku.

Waszczykowski cudów nie dokonał ale przynajmniej uzyskał dostęp do mojej skrzynki pocztowej na serwerze MSZ. Czytał moje mejle "po godzinach", ale nadal brak informacji, czy znalazł w nich dowody na mój udział w zamachu smoleńskim - napisał. 

Opracowanie: