Funkcjonariusze z Jaworzna zatrzymali seryjnego gwałciciela, który atakował kobiety w Śląskiem i Małopolsce. Mężczyzna trafił już do tymczasowego aresztu.

Atakowane kobiety w Jaworznie mówiły o mężczyźnie, który porusza się ciemnym samochodem osobowym. Taki pojazd policjanci zauważyli w Jaworznie-Szczakowej. Samochód stał w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej. Wiadomo było, że napastnik zwykle pyta o drogę kobiety, które atakuje, albo proponuje im podwiezienie. Najprawdopodobniej czekał na kolejną ofiarę, ale tym razem został zatrzymany. Od września mężczyzna zgwałcił w Jaworznie kobietę a trzy kolejne próbował zgwałcić. Udało im się uciec. Jedną z ofiar chciał też okraść. 

Mieszkał z rodziną w Małopolsce

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się też do kilku ataków w Małopolsce. Mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty a sąd aresztował go na trzy miesiące. Prawdopodobnie zostanie też zbadany m.in. przez biegłego seksuologa.

29-letni napastnik mieszka z rodziną pod Gorlicami w Małopolsce Do Jaworzna przyjeżdżał do pracy. Grozi mu do 12 lat więzienia.